Çiftlik Turu

Barbaros FarmYerel Deneyimler Merkezi

Çiftliğimizde ekim alanımız dışında, kendi taze ürünlerinizi toplayabileceğiniz sepet alanı, gübrelerimizi ürettiğimiz solucan alanı ve kompost alanımız bulunuyor. Çiftlik turumuzda önce ekim alanımızı ve taze ürünlerimizin nasıl yetiştiğini görebiliyor sonra da kendi ürünlerinizi hasat etmeyi deneyimleyebiliyorsunuz.

155 dönümlük doğal ve ilaçsız tarım yaptığımız arazimizde bütün bunları deneyimlemenin ötesinde mevsimine göre mahsül üretim etkinliklerine katılabileceksiniz. Örneğin sonbaharda salça veya domates sosu yapımı, sepet örme ve zeytin toplama etkinliklerimizde kendi mahsüllerinizi üretebileceksiniz.

SürdürülebilirTarımı Deneyimlemek

İlaçsız, kimyasalsız ve tamamen doğal bir tarım nasıl yapılır? Barbaros Farm’da ürünlerimizin üzerine titreyerek yetiştiriyoruz. Bu sadece kendi yediğimize dikkat etmekle bitmiyor. Bizim asıl isteğimiz doğayla ve doğanın kendi yöntemleriyle bir olarak üretim yapmak. Toprağın, havanın, suyun ve güneşin birlikte kendi dengesi içerisinde nasıl çalıştığını anlamak ve ona uygun olarak topraklarımızı işlemek. Sürdürülebilir bir şekilde tüm doğal kaynakları olabildiğince saygılı ve verimli kullanabilmek.